Wielu pacjentów klinik medycyny estetycznej wzbrania się przed zabiegami wykonywanymi za pomocą igieł. Choć często ich ingerencja w ciało jest niezbędna do osiągnięcia pożądanych efektów, to obawa przed niekomfortowymi ukłuciami zwycięża nad rozsądkiem. Tymczasem mezoterapia igłowa, czy inne zabiegi wykonywane za pomocą strzykawek to obecnie bezbolesne czynności wykonywane przez doświadczonych kosmetologów. Dlaczego medycyna estetyczna poleca zabieg, jakim jest mezoterapia?

Niespotykana uniwersalność

Tym, co zachwyca w przypadku mezoterapii jest jej uniwersalność. Wstrzykiwanie pod skórę specjalnego koktajlu może odbywać się w różnych partiach ciała. Kosmetologom znana jest mezoterapia igłowa głowy, która pobudza wzrost włosów i osłabia łysienie, czy mezoterapia igłowa twarzy, której zadaniem jest przeciwdziałanie zmarszczkom. Warto wiedzieć, że mezoterapia włosów jest szczególnie popularnym zabiegiem wykonywanym dla panów, którzy zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej. To właśnie oni najbardziej doceniają pomoc, jaką oferuje mezoterapia igłowa skóry głowy.

Jędrna i elastyczna cera

Kosmetolodzy podkreślają, że mezoterapia twarzy jest skuteczna w szczególności dla osób, które chcą pozbyć się uciążliwych zmarszczek. Dodatkowo zabieg ten nawilża cerę i powoduje, że staje się ona jędrna. Sama czynność wykonywana jest przez kosmetologów za pomocą rożnych substancji. Obecnie najpopularniejsza jest mezoterapia kwasem hialuronowym i mezoterapia osoczem. Są to nie tylko skuteczne zabiegi, lecz przede wszystkim bezpieczne dla skóry pacjenta.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...