Powszechnie uważa się, że z zabiegów medycyny estetycznej korzystają jedynie kobiety. Tymczasem leczone w klinikach dolegliwości powodują, że także panowie stają się coraz częstszymi pacjentami kosmetologów. Dzieje się tak, ponieważ uniwersalne zabiegi medycyny estetycznej pozwalają między innymi na skuteczne leczenie nadpotliwości. Jest to szczególnie uciążliwy problem dla osób pracujących w nieklimatyzowanych pomieszczeniach lub dla tych, u których nadmierne pocenie wiąże się z nieprzyjemnym zapachem. Jak medycyna estetyczna pomaga w przypadku tej dolegliwości?

Skuteczna medycyna estetyczna

Choć do najczęstszych metod, pozwalających leczyć nadpotliwość należy stosowanie antyperspirantów, to wiele osób rezygnuje z ich stosowania na rzecz długotrwałych efektów. Środki te pozwalają bowiem pozbyć się potu jedynie krótkotrwale, a sam proces ich aplikacji musi być powtarzany nawet do kilku razy na dobę. Dla tych osób, u których nadmierna potliwość nie ma podłoża chorobowego, lecz występuje całkowicie naturalnie poleca się stosowanie zabiegów medycyny estetycznej. Pocenie się można leczyć za pomocą takich działań, jak mezoterapia igłowa, czy zabiegi korzystające z właściwości, jakie posiada osocze bogatopłytkowe.

Bez problemu na długo

Osoby cierpiące na nadmierne pocenie się najczęściej decydują się na te zabiegi, które przyniosą oczekiwaną ulgę. Warto pamiętać, że obok poddania się zabiegom medycyny estetycznej warto ograniczyć czynniki sprzyjające poceniu, takie jak stres, czy ciepłe otoczenie.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...